b_699_699_16777215_00_images_stories_okiem_remont_opolno_kilof_20170609_104926.jpg

Radni bogatyńscy wycofali się z partycypacji w remoncie drogi z Bogatyni do Opolna-Zdroju. W wyniku tego z remontu wycofał się również powiat. Droga nie zostanie wyremnotowana. 

 

Jeden z remontów cząstkowych drogi do Opolna-Zdroju, fot. archiwum bip

Już w lutym br. pisaliśmy o kłopotach z zapowiadanym finansowaniem drogi powiatowej z Bogatyni do Opolna-Zdroju (vide Nie będzie dofinansowania na remont drogi do Opolna-Zdroju). Teraz okazuje się, że kłopotów jest więcej, a droga może być jedynie "łatana".

- Andrzej Grzmielewicz zdjął ze swojego budżetu 1,5 mln zł na dofinansowanie tejże drogi. Byliśmy umówieni, że tę drogę - ponieważ nie załapaliśmy się, albo jesteśmy daleko w kolejce na dofinansowanie od Pana Wojewody - zrobimy "pół na pół". Nie pozostaje nam nic innego jak te środki finansowe zdjąć. Jest to tym bardziej przykre, że właśnie wczoraj otrzymaliśmy informację od Pana Wojewody, że 29 mln zł Dolny Śląsk dostał na drogi lokalne. Niestety na tę drogę już środków finansowych nie będzie - powiedziała starosta Urszula Ciupak dla zgorzeleckiej telewizji TVT.  Faktycznie podczas marcowej sesji radni miejscy Bogatyni zdecydowali o zdjęciu wydatków na remont drogi powiatowej 2361D na odcinku od ulicy Białogórskiej w Bogatyni do Opolna - Zdroju. Ten fakt według starostwa zmusza do wycofania się z inwestycji. Pozostaje jednak założenie "połatania" drogi.

Pierwotnie remont drogi powiatowej 2361D na odcinku relacji Bogatynia - Opolno-Zdrój wraz z odwodnieniem miał być gruntowny. Starostwo Powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie remontu do Wojewody. Napraw 4-kilometrowego fragmentu miał kosztować ok. 6 mln zł (3 mln zł województwo i po 1,5 mln zł starostwo i gmina). Nie udało się.

Kategoria: Aktualności